Tęczowy most image
Kiedy zwierzę umiera, a zostawiło na ziemi kogoś bardzo bliskiego, udaje się na Tęczowy Most. Są tam łąki i wzgórza, na których wszyscy nasi mali przyjaciele mogą bawić się i biegać razem. Jest mnóstwo jedzenia i wody i słońca, a nasi przyjaciele żyją w cieple i wygodzie. Wszystkie zwierzęta, które były chore i stare powracają do czasów młodości i nabierają sił; te które były ranne lub okaleczone są znów całe i silne - wyglądają tak, jak wspominamy je w naszych snach o czasach i dniach, które przeminęły.
Zwierzęta są szczęśliwe i zadowolone z wyjątkiem jednej małej rzeczy. Pozostawiły kogoś bliskiego, kogoś kto był dla nich wyjątkowy, a obecnie jest daleko za nimi.
Zwierzęta biegają i bawią się razem, lecz przychodzi taki dzień, gdy jedno z nich nagle zatrzymuje się i spogląda w dal. Jasne oczy są skupione, a spragnione ciało drży. Nagle zaczyna się odrywać od grupy, pędząc ponad zieloną trawą, a jego nogi poruszają się wciąż szybciej i szybciej. To ty zostałeś dostrzeżony, a kiedy ty i twój najlepszy przyjaciel wreszcie się spotkacie już nigdy się nie rozłączycie. Deszcz szczęśliwych pocałunków spadnie na twoją twarz, twoje ręce znów będą pieścić ukochany łeb, a ty znów spojrzysz w ufne oczy swego przyjaciela. Na długo opuścił twe życie, ale nigdy nie opuścił twego serca.
A potem przekraczacie Tęczowy Most razem ...
Paul Dahn